راهنمای پذیرش بیماران

در صورتی که قرار است برای عمل جراحی در بیمارستان بستری شوید:

لطفا مدارک زیر را همراه داشته باشید:

 1. دستور بستری پزشک معالج
 2. مدارک پزشکی سابق بیمار *
 3. کارت ملی و شناسنامه بیمار

نمونه دستور بستری.pdf

مدارک پزشکی (مانند: آزمایشات، عکس رادیولوژی ، آخرین سونوگرافی در جراحی های زنان، سونوگرافی FNA در جراحی تیروئید، آندوسکوپی و تاییدیه پزشک معتمد در اسلیو ، ارائهMRI در جراحی های ستون فقرات، ارائه گزارش سونوگرافی در جراحی کورتاژ تخلیه ای، سونوگرافی در فتق های شکمی) خود را بنابر صلاحدید پزشک معالج خود همراه داشته باشید.

توجه: برای کلیه عمل های جراحی زنان حضور همسر و شناسنامه همسر الزامی می باشد. در صورت عدم امکان حضور همسر همراه داشتن رضايت نامه محضري الزاميست. برای اطفال زیر ۱۸ سال حضور پدر با مدارک شناسایی فوق الذکر الزامی است و در صورت عدم امکان حضور پدر، همراه داشتن رضایت نامه محضری الزامی است.

قبل از عمل پرستار اسکجول جهت آمادگی های قبل از عمل و هماهنگی های تاریخ عمل و ساعت حضور با شما تماس خواهد گرفت.

در صورتی که سابقه بیماری خاص، مصرف داروی خاص و یا حساسیت غذایی یا دارویی دارید آن را به پرستار اسکجول گزارش دهید و روز عمل نیز مجددا به اتاق عمل و پرستاران بخش نیز گزارش دهید.

درصورتی که برای عمل نیاز به تجهیزات و لوازم خاصی دارید (مانند پروتزها) عکس نسخه پزشک خود را به همراه عکس کارت ملی بیمار، جهت تهیه وسیله مورد نظر برای خانم حسن نژاد قسمت تجهیزات پزشکی واتساپ کنید.

نمونه دستور تهیه لوازم پزشکی_3.pdf شماره خانم حسن نژاد( قسمت تجهیزات پزشکی):
02129124660

توجه: اگر شما دیابتی هستید به هیچ عنوان داروی دیابت خود را در روز عمل استفاده نکنید.
داروهای رقیق کننده خون مثل (وارفارين، آسپيرين، پلاويکس، هپارين، زالرتو، زالربان، آپيکسابان، ريواروکسابان، اکسابين، زيلت، اسويکس، کلگزان) معمولا از 5 تا 7 روز قبل از عمل با اجازه پزشک معالج خود قطع کنید.

در صورتی که سوالی از پرستار اسکجول داشتید میتوانید به شماره زیر در واتساپ پیغام دهید: خانم مرادیان
02129124150

لطفا از ساعت مقررکه در پیامک ارسال شده است ، ناشتا باشيد.

براي پيشگيري از مشکل در امر بيهوشي حتما حداقل يکي از انگشت‌ هاي اشاره بدون کاشت و لاک ناخن باشد.
لطفا در ساعت اعلام شده توسط تیم مدیریت بیماران کاندید جراحی در بيمارستان حضور داشته باشيد.درصورت تاخير در حضور، احتمال به تعويق افتادن ساعت عمل وجود دارد.

تلفن های ضروری : شماره بیمارستان 02129124444
داخلی های مورد نیاز در بیمارستان:

 • سوپروایزر: 4231
 • پذیرش: 4033_ 4037
 • ترخیص:4039_4036
 • مسئول واحد پذیرش و
 • ترخیص: 4050
 • بیمه گری : 4034
 • مدارک پزشکی :4055_4056_4057
 • آزمایشگاه: 4141_4142
 • امور پیگیری بیماران:4026_4027
 • صندوق صوتی شکایات:4580
 • مالی:4106_4146
 • واحد پیگیری بیماران پس از ترخیص(فالوآپ):4234
 • ارتباط با پزشکان داروساز پس از ترخیص:4093

در هنگام بستری مدارک سابق به همراه وسایلی که همراه بیمار است در دفتر توسط کمک بهیار مربوطه ثبت میشود و به رویت و امضای بیمار یا همراه وی می رسد.

دقت داشته باشید که در هنگام ترخیص مجدد این مدارک و وسایل با بیمار یا همراه وی چک و امضای تحویل و خروج در دفتر ثبت میشود بنابراین در صورت نقص مدرک لطفا قبل از خروج از بیمارستان حتما با پرستار موضوع نقص مدارک و وسایل را مطرح نمایید.

پس از ترخیص از بیمارستان جهت پیگیری مدارک پزشکی باید:

درصورتی که به صورت آزاد و بدون بیمه در بیمارستان پذیرش شده اید برای گرفتن مدارک پزشکی خود 10 روز کاری پس از ترخیص، مددجو یا بستگان درجه یک مددجو با در دست داشتن کارت ملی مددجو و صورتحساب مالی مددجو که در روز ترخیص دریافت کرده اید برای گرفتن مدارک مراجعه نمایید. ( قبل از مراجعه جهت هماهنگی با واحد مدارک پزشکی داخلی 02129124055_ 02129124056_02129124057 تماس بگیرید.)نکته: به یاد داشته باشید که فقط یک نسخه از مدارک پزشکی به صورت کپی برابر اصل تحویل داده میشود بنابراین در حفظ و نگهداری مدارک پزشکی خود کوشا باشید. درصورت مفقود شدن مدارک، المثنی صادر نخواهد شد.
ساعت کاری جهت دریافت مدارک پزشکی از شنبه تا چهارشنبه ازساعت 8 صبح تا 15 و پنج شنبه ها از ساعت 8 تا 13:30 می باشد.
درصورتی که با یکی از بیمه های طرف قرارداد پذیرش شده اید، 40 روز کاری پس از ترخیص با واحد بیمه گری تماس بگیرید و شماره نامه مدارک ارسال شده را دریافت نمایید تا از شعبه مرکزی بیمه تکمیلی طرف قرارداد خود مدارک را به طور کامل تحویل بگیرید و برای بیمه ی پایه خود استفاده نمایید.
ساعت کاری واحد بیمه گری جهت تماس برای دریافت شماره نامه: روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبح تا 15:30 می باشد. ( شماره داخلی واحد بیمه گری 02129124034)

در هنگام خروج از بیمارستان باید آزمایشات طول بستری به همراه دستورات پزشک و برگه آموزش به بیمار را از بخش بستری دریافت نمایید.
توجه: به توضیحات پزشک محترم داروساز و پرستارها در هنگام ترخیص توجه نمایید و سوالات خود را جهت مراقبت های در منزل و مصرف داروها مطرح نمایید.

پاتولوژی:

10 روز کاری پس از ترخیص جواب پاتولوژی آماده خواهد شد و همکاران ما در آزمایشگاه با شما جهت هماهنگی و اطلاع آماده بودن جواب تماس خواهند گرفت.
به یاد داشته باشید که جواب پاتولوژی با توجه به اهمیت آن صرفا به صورت حضوری به خود مددجو یا بستگان درجه یک وی با در دست داشتن کارت ملی بیمار تحویل داده میشود.
جواب تست PCR در عرض 24 ساعت آماده می شود.

ضوابط بیمارستان نیکان غرب:

ساعت ملاقات در بخش های عادی:
از ساعت9 تا 11 در تایم کاری صبح و از ساعت 15 تا 17 در تایم کاری عصر
از حضور بیش از سه ملاقات کننده باهم بر بالین بیمار جهت حفظ نظم بخش و تسهیل خدمت رسانی خودداری نمایید.
ساعت ملاقات در بخش های ویژه: 15 تا 17
ملاقات در بخش های کوید بنابر دستور وزارت بهداشت ممنوع می باشد از اینکه قوانین را رعایت می کنید صمیمانه سپاس گزاریم.
بنابر دستور العمل های وزارت بهداشت تهیه و آوردن هر گونه غذا یا مواد خوراکی از خارج از فضای بیمارستان برای بیماران بخش های کوید ممنوع می باشد چرا که سلامتی و بهبود مراجعه کنندگان گرامی بیمارستان نیکان غرب مهم است.
پنجره تمام اتاق های بیمارستان نیکان غرب جهت حفظ ایمنی مددجویان قفل میباشد از اینکه ما رو در رعایت این مهم همراهی میکنید متشکریم.
به دلیل عدم انتقال آلودگی و آلرژی از پذیرش هر گونه گل و گلدان در بخش ها معذوریم.
با توجه به اینکه بیمارستان یک مکان عمومی است از به همراه داشتن وجه نقد قابل توجه و اشیا قیمتی خودداری و هنگام بستری آن را به همراه خود تحویل دهید در غیر این صورت سرپرستار بخش را در جریان بگذارید.
ضمن اینکه بیمارستان هیچ گونه مسئولیتی در قبال حفظ و نگه داری اشیا قیمتی یا وجه نقد قابل توجه و … ندارد.

ساعات سرو وعده های غذایی به شرح زیر به اطلاع می رسد.
ساعت سرو صبحانه: 6.30_9
ساعت سرو ناهار: 12.30 _15
ساعت سرو شام: 18.30_ 21
از اینکه در ساعات خارج از سرو غذا درخواستی ندارید سپاسگزاریم.

پذیرش و ترخیص:

به هیچ عنوان بیش از یکبار صورتحساب صادر نمیشود بنابراین در حفظ و نگهداری صورتحساب و ریز صورتحساب خودکوشا باشید.
خواهشمند است حداکثر پس از 12 ساعت از زمان بستری و قبل از ترخیص نسبت به ارائه معرفینامه (در صورتیکه صدور معرفینامه آنلاین نباشد) ازسوی بیمه مکمل خود به بیمارستان اقدام نمایید در غیر اینصورت هزینه های بیمارستان به صورت آزاد محاسبه و با صورتحساب تحویل بیمار خواهد گردید.
قبل از پذیرش لطفا با پزشک معالج خود در رابطه با پذیرش با بیمه صحبت کنید چرا که پزشک در این مورد تصمیم گیرنده است و در صورتی که بیمارستان با بیمه طرف قرارداد باشد ولی پزشک با بیمه همکاری نکند، بیمه برای شما اعمال نمیشود.

برای حضور در کنار بیمار باید کارت همراه جهت حفظ نظم بخش داشته باشید. در حفظ و نگه داری کارت همراه کوشا باشید و کارت همراه خود را به پرسنل انتظامات (در زمان رفت و آمد) و پرسنل مهمانداری ( در ساعات سرو غذا) جهت خدمت رسانی نشان دهید.
کارت همراه به صورت روزانه صادر میشود و با مراجعه به واحد پذیرش تمدید میشود.
توجه داشته باشید در صورت صدور کارت همراه به هیچ عنوان باطل نمی گردد.

بیمه های طرف قرارداد با بیمارستان نیکان غرب (نحوه صدور معرف نامه):

بیمه آتیه سازان حافظ (صرفا آنژیو گرافی و آنژیو پلاستی و عمل قلب باز) به صورت آنلاین –بیمه SOS (آنلاین) – بیمه دانا (آنلاین) – بیمه سینا (آنلاین) – بیمه البرز(آنلاین) – بیمه ی بانک ها مانند سپه و ملت و … (معرفی نامه) – آسیا (آنلاین) _ ایران(آنلاین) – سرمد (آنلاین)– دانا (آنلاین) – رازی (آنلاین) – تجارت نو (آنلاین) – نوین(آنلاین) – تعاون (آنلاین) – ما (آنلاین) – معلم (آنلاین) – کوثر(آنلاین) – پارسیان (آنلاین) – مجلس(معرفی نامه) – صندوق بازنشستگی نفت ( معرفی نامه) – بهداشت درمان نفت(معرفی نامه) _ صنایع مس( معرفی نامه)_ کار آفرین ( آنلاین) _ بانک مرکزی (آنلاین)
توجه: •قبل از پذیرش لطفا با پزشک معالج خود در رابطه با پذیرش با بیمه صحبت کنید چرا که پزشک در این مورد تصمیم گیرنده است و در صورتی که بیمارستان با بیمه طرف قرارداد باشد ولی پزشک با بیمه همکاری نکند، بیمه برای شما اعمال نمیشود.

بیمارستان نیکان غرب با هیچ یک از بیمه های پایه طرف قراداد نمی باشد.
کلیه اعمال سرپایی در بیمارستان نیکان غرب به صورت آزاد محاسبه می گردد.

شفاف سازی صورتحساب در لحظه ی ترخیص حق شماست در صورتی که ابهامی در صورتحساب خود دارید آن را مطرح نموده و توضیحات لازم را دریافت نمایید.
هزینه اقلام مصرفی، لوازم بهداشتی، ساک بهداشتی ، خدمات پاراکلینیکی شامل رادیولوژی، آزمایشگاه، داروخانه، پزشکی هسته ای، فیزیوتراپی، خدمات پزشکی به صورت مجزا در صورتحساب درج خواهد شد.
خواهشمند است به محض دریافت برگ خروج به منظور استفاده بیماران در انتظار فورا نسبت به ترک اتاق بستری خود اقدام نمایید.
بیمارستان از پذیرفتن هرگونه چک معذور بوده و صورتحساب تنها به صورت نقدی قابل تسویه است.

قیمت تخت ها:

اتاق خصوصی: 31794040 cریال
اتاق دو تخته: 24727210 cریال
اتاقc60857000:VIPریال
تخت c63577780 :ICUریال
تخت c40622170 :CCUریال
تخت c31794040  :POSTCATHریال
تخت c63577780:NICUریال
تخت روزانه: 17662440 ریال
تخت c12366180:well babyریال

هزینه تخت نوزاد سالم و انکوباتور و PNICU در صورت نیاز به هزینه های بیمار مربوطه اضافه خواهد شد.
شایان ذکر است هزینه همراه برای اتاق های خصوصی و دو تخته جداگانه محاسبه میشود.
هزینه همراه در کنار بیمار روزانه مبلغ 3420000 ریال می باشد.
توجه: در صورت حضور بیش از 20 دقیقه ( درساعات غیر ملاقات) بر بالین بیمار برای شما کارت همراه صادر میشود و هزینه آن برای شما در صورتحساب درج میگردد. دقت داشته باشید پس از صدور کارت همراه به هیچ عنوان باطل نمی گردد.